آنچه باید در مورد اتاق های گفتگو بدانید

چت روم ها “منطقه هایی” در اینترنت هستند که کاربران می توانند مکالمات زنده و دو طرفه از طریق پیام های متنی داشته باشند. اتاق های گفتگو می توانند تعداد زیادی از افراد را در خود جای دهند که می توانند پیام های یکدیگر را بخوانند و به آنها پاسخ دهند.

برخی از اتاق های گفتگو به ویژه برای کاربران جوان اینترنت جذاب هستند. روزانه میلیون ها جوان از فرهنگ های مختلف تقریباً در مورد هر موضوعی تبادل نظر می کنند. اکنون برخی مدارس از این منبع جهانی استفاده می کنند. به عنوان مثال، با نظارت معلم خود، دانش آموزان در ایالات متحده ممکن است در مورد مسائل اجتماعی با دانش آموزان در اسپانیا، انگلستان یا جاهای دیگر بحث کنند. دانش آموزان حتی ممکن است در مورد پروژه کلاس خود با یک مهندس، شیمیدان یا متخصص دیگر چت کنند.

با این حال، بسیاری از افرادی که از اتاق های گفتگو بازدید می کنند، برای بحث در چت مورد موضوعات آکادمیک آنجا نیستند. اگر به اینترنت دسترسی دارید، از چه خطراتی باید آگاه باشید؟

شکارگاهی برای شکارچیان جنسی

ابیگیل می‌گوید: «در یک اتاق گفتگو با چند نفر صحبت می‌کردم، وقتی مردی از من پرسید که آیا با بچه‌های 14 ساله آشنا هستم یا نه. او می‌خواست با آنها رابطه جنسی داشته باشد. او گفت که حاضر است به آنها پول بدهد. برای رابطه جنسی.”

تجربه ابیگیل یک تجربه مجزا نیست. مشکل شکارچیان آنلاین به قدری گسترده است که برخی از دولت ها راهنماهایی در مورد نحوه محافظت از جوانان تهیه کرده اند. به عنوان مثال، یک نشریه از اداره تحقیقات فدرال (FBI) در ایالات متحده به افرادی که بلافاصله درگیر صحبت های صریح جنسی می شوند، هشدار می دهد. همچنین به کسانی هشدار می دهد که “به تدریج اهداف خود را با استفاده از توجه، محبت، مهربانی و حتی هدایا اغوا می کنند.”

راهنمای اف‌بی‌آی در تشریح روش‌های خاصی که توسط برخی از این شکارچیان استفاده می‌شود، می‌گوید: “آنها به مشکلات کودکان گوش می‌دهند و با آنها همدلی می‌کنند. آنها از جدیدترین موسیقی، سرگرمی‌ها و علایق کودکان آگاه می‌شوند. این افراد تلاش می‌کنند تا سطح کودکان را کاهش دهند. به تدریج با وارد کردن آهسته زمینه و محتوای جنسی در مکالمات آنها مهار می شود.”

این فقط بزرگسالان منحرف نیستند که خطر ایجاد می کنند. همچنین باید مراقب جوانانی باشید که معیارهای اخلاقی کتاب مقدّس را ناآگاهند یا به تمسخر می گیرند. تجربه مرد جوانی به نام کودی را در نظر بگیرید. او در حال گفتگو با جوانان دیگر به صورت آنلاین بود که دختری او را به یک منطقه چت خصوصی دعوت کرد. سپس از او یک سوال تلقین کننده جنسی پرسید. کودی خودکنترلی داشت تا بلافاصله مکالمه را خاتمه دهد.

به دلیل علاقه طبیعی به رابطه جنسی، واکنش نشان دادن به شیوه کودی برای شما بسیار دشوار است. پیتر، که قبلاً ذکر شد، اعتراف می‌کند: “فکر می‌کردم آنقدر خودکنترلی دارم که اگر موضوع به رابطه جنسی تبدیل شود، می‌توانم یک جلسه چت را خاتمه دهم. اما بارها و بارها می‌دیدم که در حال گپ زدن در مورد موضوعات جنسی هستم. بعداً احساس بدی داشتم.” ممکن است تعجب کنید، “اگر من در یک اتاق گفتگو پنهان کنم که چه کسی هستم، آیا واقعاً صحبت کردن در مورد سکس آنلاین ضرری دارد؟”
آیا بحث های جنسی آنلاین مضر است؟

کتاب مقدس آشکارا در مورد رابطه جنسی صحبت می کند. ‏ (‏امثال ۵:‏۱۸،‏ ۱۹)‏ مسلماً، انسان‌ها در دوران جوانی علاقه بیشتری به رابطه جنسی دارند. بنابراین باید در مورد رابطه جنسی صحبت کنید. شما نیاز به پاسخ به سوالات خود در مورد این موضوع مهم دارید.# با این حال، روشی که کنجکاوی خود را در مورد مسائل جنسی ارضا می کنید، تأثیر عمیقی بر خوشبختی شما، چه در حال و چه در آینده خواهد داشت.

اگر انتخاب کنید که در مورد رابطه جنسی به صورت آنلاین چت کنید، حتی اگر با افرادی باشد که می گویند دوستان شما هستند، تجربه شما می تواند مانند مرد جوانی باشد که در کتاب مقدس توصیف شده است. از روی کنجکاوی نزدیک خانه یک فاحشه سرگردان شد. در ابتدا فقط با او صحبت کرد. با این حال، هنگامی که میل او برانگیخته شد، صحبت کافی نبود. «ناگهان به دنبال او می‌رود، مانند گاو نر که حتی به ذبح می‌آید… درست مثل پرنده‌ای که به دام می‌شتابد.» – امثال ۷:۲۲، ۲۳.

به طور مشابه، صحبت کردن در مورد سکس آنلاین به راحتی می تواند منجر به لذت بیشتر شما شود. نوجوانی به نام فیلیپ به یاد می‌آورد: «در حال چت آنلاین با شخصی بودم که یک عکس غیراخلاقی روی صفحه نمایش من ظاهر شد. شخصی که با او چت می‌کردم آن را به رایانه‌ام فرستاده بود». هنگامی که میل شما به بررسی مطالب صریح جنسی برانگیخته شد، ممکن است وسوسه شوید که علاقه خود را بیشتر دنبال کنید، مثلاً در یک اتاق گفتگوی بزرگسالان.٪ بسیاری از کسانی که در دام تماشای پورنوگرافی می افتند، مرتکب غیراخلاقی می شوند و عواقب اجتناب ناپذیر آن را متحمل می شوند. .-غلاطیان ۶:۷، ۸.